Eurasier Klub
- Klub chovatelů eurasierů -

Aktuality

- Varování - 11. srpna, 2022

Klub varuje zájemce o štěně, kteří si ho chtějí pořídit v zahraničí, aby si nechali předložit rodokmeny rodičů a štěněte a ujistili se, že jsou odchovávána a registrována pod hlavičkou FCI. Bohužel i v zemích jako je Německo, Rakousko a další, jsou organizace, které chovají tzv. divoce a tou je UCI, prosíme, abyste si vždy ověřovali pod jakým klubem chovatel chová.

- Pozvánka na speciální klubovou výstavu Eurasierů - 11. srpna, 2022

Srdečně Vás zveme na Speciální výstavu Eurasierů, která se bude konat 17. 9. 2022 v Pesoparku Praha-Uhříněves. Přihlásit se můžete přes dogoffice.cz nebo e-mailem: vystavy.eurasier@gmail.com. Program:
8:30 - 10:00 - Přejímka psů
10:15 - 13:00 - Posuzování v kruhu
13:15 - Závěrečné soutěže
Součástí výstavy je i soutěž Dítě a pes a Nejkrásnější pár.

photo
- Bonitace - 4. dubna, 2022

Opakovaně se stalo, že majitelé eurasierů, kteří podstoupili vyšetření povinná k chovnosti, předložili protokoly od jiných než aprobovaných veterinárních specialistů. Znovu proto upozorňujeme, že je nutné si příslušné veterináře ve Vašem okolí vybrat ze seznamu specialistů na stránkách veterinární komory.

Konkrétně jde o:
1) vyhodnocení snímků kyčlí (dysplasie kyčelního kloubu)
2) vyšetření kolen (patelární luxace)
3) vyšetření na dědičné oční choroby (DOV), u eurasierů v první řadě na distichiázu, entropium a ektropium.

Odběry krve na zbylá dvě vyšetření může provést jakýkoli veterinář. Pokud není u bodů 1) - 3) protokol potvrzen aprobovaným specialistou, nemůže jej klub pro potřeby chovnosti uznat a Plemenná kniha ani nesmí zapsat výsledek vyšetření do databázové karty chovného jedince. Chovnost by tudíž nebyla platná.

- CHS Aldaro Moravia má vrh B - 12. ledna, 2022

Chovatelská stanice Aldaro Moravia má vrh B ze spojení Ajax Sakso Bohemia a Elegance Spindinčios Akys.
Více informací v sekci Štěňata.

photo